infolinks

BM Sözleşmeli Görevlere Müracaat

Merhabalar..


Şimdi size BM'de sözleşmeli olarak çalışmak isteyenlerin ne yapacağını sırasıyla anlatacağım.1. BM'nin E-stuffing System dediği sisteme üye olmamız gerekiyor.
direk adresi şöyle :bu linki tıklarsanız direk siteye yönlendirilirsiniz.


akabinde "Register as a user" yazan bölüm tıklanır. (tabiki ilk kez üye olacaklar için)Form doldurularak sisteme üye olunur.
Üye olduktan sonra yine https://jobs.un.org/ adresinden login olabiliriz. https://jobs.un.org/ adresinde halihazırda açık olan postlar kategorilere göre gösterilmektedir.
Yine bu sayfanın sağında "United Nations Peace Operations—Job Categories" bölümü mevcuttur. Bu bölüm Barışı Korum Operasyonlarına ait açık postları gösterir.
bu 3 kategoride Polis misyonlarını inceleyebilirsiniz. Tabii diğer pozisyonları da inceleyebilir ve şartlarını taşıdığınız herhangi bir pozisyona müracaat edebilirsiniz. Değerlendime aşamasında vereceğiniz referanslar ve CV'niz önemli. Ayrıca başvuracağınız pozisyona başvuran adayların az olması da tabii ki sizin avantajınız demektir. Bu konuda tüyonuz varsa bunu avantaja çevirebilirsiniz.


Bir diğer konu ise size uygun olan postlara başvurabilmek için PHP'yi (Personal History Profile) tam olarak doldurmanız gerekmektedir.
PHP anlaşılır ve basit bir şekilde hazırlanmış.


Kolay gelsin..Hiç yorum yok: